Dofinansowanie do fotowoltaiki - woj. lubuskie

Zastosowanie nowoczesnych systemów fotowoltaicznych niesie ze sobą ogrom korzyści, które są powszechnie znane. Wiele osób rezygnuje z instalacji takich paneli, ponieważ przerasta ich koszt instalacji. Wszystkie osoby zainteresowane tym tematem muszą dowiedzieć się, że możliwe jest dofinansowanie do fotowoltaiki w województwie lubuskim i innych częściach kraju, dzięki czemu wszystkie koszta mogą się obniżyć. Jak postarać się o dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych w województwie lubuskim?

Rządowe i lokalne dofinansowania

W związku z tym, że Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, pewnie rozwiązania, które już od wielu lat znane są w innych krajach, również i u nas zaczęły gościć. W ten sposób wszyscy poznaliśmy fotowoltaikę i zalety z nich płynące. Tak ekologiczne zachowania zasługują na wyróżnienia, dlatego możliwe jest dofinansowanie fotowoltaiki w lubuskim z rządowych programów. Niektóre województwa i gminy dodatkowo oferują wsparcie lokalne, dzięki czemu można uzyskać jeszcze większe pieniądze na zakup całego systemu. Warto wiedzieć, że decydując się na zamontowanie fotowoltaiki na własnej nieruchomości, można uzyskać pożyczki na preferencyjnych warunkach, jak również można postarać się o ulgi podatkowe. Kwota pieniędzy, jakie można uzyskać, zaczyna więc znacznie rosnąć. Jakie programy rządowe w chwili obecnej obowiązują, jeżeli chodzi o dofinansowanie do fotowoltaiki?

"Mój Prąd"

Bezzwrotne dofinansowania do fotowoltaiki, które przewidziane jest z rządowego programu, który został przewidziany na okres 13 stycznia a 18 grudnia 2020 roku. Chyba, że cała kwota nie zostanie rozdysponowana, to pieniądze będą wydawane do momentu ich całkowitego rozdysponowania. Jest to program, który przewidziany jest dla wszystkich gospodarstw domowych, chcących zainstalować panele fotowoltaiczne na dachach domów. Warunki finansowania są następujące - pokrycie 50% kosztów instalacji, ALE przewidziana kwota na jedno gospodarstwo nie może przekroczyć pięciu tysięcy złotych.

"Czyste Powietrze"

Kolejny rządowy program, który trwa do 2029 roku i przewiduje bezzwrotne fotowoltaika dofinansowanie lubuskie. Budżet całego programu opiewa na 103 mld złotych. Od 2020 roku całość została zmodernizowana, dzięki czemu zasady otrzymywania dofinansowania są jeszcze łatwiejsze. Jedno gospodarstwo może otrzymać dofinansowanie w kwocie maksymalnie do 37 tysięcy złotych na zakup i montaż danych paneli, natomiast dofinansowanie na samą mikroinstalację wynosi do 5 tysięcy złotych. Cała kwota zależna jest od rodzaju planowania danego przedsięwzięcia.