Cze292020

Dobry czas dla energii ze słońca

Autor: SVERINUSOstatnie lata to czas rozwoju technologii fotowoltaicznych i opartych na nich inwestycji na niespotykaną dotąd skalę. Spektakularne wzrosty mocy osiągane w tym kanale produkcji energii towarzyszą coraz większemu przekonaniu, że nie ma alternatywy wobec rozwoju OZE.

Instalacje solarne mają ogromy wpływ nie tylko na redukcję emisji dwutlenku węgla, ale również innych szkodliwych substancji jak pyły, tlenki azotu czy związki siarkowe.

Własna instalacja fotowoltaiczna, na którą coraz częściej decydują się polskie firmy i klienci indywidualni to oczywista oszczędność pieniędzy a także możliwe usamodzielnienie się od dostawców energii elektrycznej. Dlatego w połączeniu z wieloma możliwościami uzyskania dotacji coraz łatwiej podjąć nam decyzję o "wejściu" w fotowoltaikę.

Energia słoneczna to najłatwiej dostępne źródło energii na świecie. Dzięki coraz sprawniejszym panelom fotowoltaicznym możemy ją w większym stopniu wykorzystywać w codziennym życiu. Porównując dzisiejsze instalacje do tych sprzed kilkunastu lat znacząco wzrosła ich wydajność, a ceny (nawet pomijając publiczne dopłaty) są o kilkadziesiąt procent niższe.

Teraz właśnie jest najlepszy czas na fotowoltaikę, zarówno w kontekście własnej instalacji jak i inwestycji. 

Wróć do publikacji