Cze222020

Domowe magazyny energii coraz bliżej?

Autor: SVERINUSPrzed sektorem energii odnawialnej być może kolejny milowy krok. Z rządu płyną pierwsze sygnały o możliwości uruchomienia dotacji na urządzenia pozwalające zgromadzić nadwyżki energii produkowanej choćby przez domową instalację fotowoltaiczną. 

Podczas prezentacji raportu Instytutu Energetyki Odnawialnej „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2020” wiceminister rozwoju Krzysztof Mazur zasygnalizował prace nad wdrożeniem systemu dopłat do magazynów energii. Zapewnił, że reprezentowany przez niego resort będzie zabiegać, aby środki przeznaczone na odbudowę gospodarczą po pandemii koronawirusa przeznaczać także na mechanizm wsparcia inwestycji w magazyny energii.

– Wydaje nam się, że tak duży przyrost liczby paneli fotowoltaicznych może zakończyć się tym, że będziemy mieć systemowy problem z odbiorem tej energii. Potrzebujemy takich inwestycji, aby w bardziej słonecznych okresach zmagazynować energię, nie oddawać jej do sieci i potem wykorzystywać przez osoby fizyczne – stwierdził Krzysztof Mazur.

 

Pełna treść artykułu w portalu gramwzielone.pl: Prosumenci dostaną rządowe dotacje na domowe magazyny energii?

Wróć do publikacji