Lis242020

Na co zwrócić uwagę planując montaż instalacji fotowoltaicznej?

Autor: SVERINUS 

Coraz więcej osób dostrzega zalety odnawialnych źródeł energii i decyduje się na montaż instalacji PV na swoim domu. Jednak planując montaż paneli fotowoltaicznych, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

  • Najważniejsze jest oczywiście położenie ogniw fotowoltaicznych, które sprawi, że będzie na nie padało jak najwięcej promieni słonecznych. Wybierzmy miejsce, gdzie słońce dociera przez cały dzień.
  • Istotne jest również, czy w pobliżu naszej instalacji nie będzie obiektów zacieniających, jak inne budynki, czy drzewa. Panele nie mogą być zasłonięte, jeśli chcemy, by działały skutecznie.
  • Gdzie na dachu gromadzi się zimą najwięcej śniegu? Skąd najczęściej wieje wiatr? Czynniki atmosferyczne mają duży wpływ na umiejscowienie paneli PV.
  • Nienajlepszym rozwiązaniem jest montaż instalacji w pozycji pionowej, w ten sposób szybko gromadzą się tam zanieczyszczenia, przez co instalacja nie jest w pełni wydajna. Właściciele domów z płaskim dachem nie muszą się martwić, są różne skuteczne sposoby na instalację ogniw fotowoltaicznych
    Panele muszą być tak ułożone, aby nie uległy przegrzaniu – ważny jest dopływ powietrza z każdej strony 

Pamiętajcie, że w SVERINUS realizujemy dla Was indywidualne instalacje fotowoltaiczne i wpieramy naszych Klientów w przejściu przez wszystkie procedury z tym związane.

 

 

Wróć do publikacji